عوارض بوتاکس چیست؟

به گزارش وبلاگ تکنیک های تناسب اندام وقتی افراد پا به سن میانسالی می گذارند با تاثیر عوامل گوناگون پوست شان دچار تغییراتی خواهد شد.بروز چین و چروک در پوست باعث کاهش زیبایی صورت خواهد شد و جذابیت فرد را می کاهد.اغلب افراد برای از بین بردن این چین و چروک ها از روشهای گوناگونی استفاده میکنند.یکی از این روش ها بوتاکس است.

با تزریق بوتاکس پوست فرد صاف خواهد شد و عضلات صورت بطور موقت از کار خواهند افتاد.بنابراین می توان حداقل ده سال جوانتر بنظر رسید.برخی از افراد در ارتباط با بوتاکس سوالات بسیاری دارند .یکی از این سوالات عوارض بوتاکس است.در این مقاله در ارتباط با عوارض بوتاکس با شما صحبت خواهیم نمود.

بوتاکس چه عوارضی دارد ؟

خوشبختانه عوارض عمومی همچون مسمومیت و یا آلرژی بسیار نادر است، تنها برخی‌ افراد از ضعف شکایت میکنند که ظرف ۳ تا ۴ روز برطرف میشود.

بیشتر عوارض موضعی است. تورّم، کبودی و خونمردگی گاهی دیده میشود که تا یک هفته خود به خود برطرف میگردد.

مهمترین عوارض بوتاکس مربوط به ۳ چیز است، تزریق بیش از اندازه، تزریق نابجا و انتشار دارو به نقاط اطراف که مورد نظر و قابل پیش بینی‌ نیستند. در نتیجه ممکن است عضلات یا بیش از اندازه ضعیف شوند یا عضلات اطراف از کار بیفتند. علامت اینها در پیشانی و اطراف چشم افتادگی ابرو، و بینی، افتادگی پلک، در اطراف دهان افتادگی دو گوشهٔ دهان و اشکال در غذا خوردن، و در گردن اگر عمیق تزریق شود اشکال در بلع و صدا میگردد.

گاهی اوقات نیز ممکن است عدم تقارن در دوطرف صورت به دلیل تزریق نامساوی و یا تفاوت در جذب بوجود آید مثلا ابرو در یک طرف بالاتر از طرف مقابل باشد.

باید در نظر داشت که تمامی این عوارض موقتی بوده و پس از ۲ تا ۳ ماه خوب میشود.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت وبلاگ تکنیک های تناسب اندام

منبع : سایت دکتر شیرازی